ZOO Borysew

Borysew 25, 99-200 Poddębice
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

ZOO Borysew


  • Parking

Nawiguj z Google


OpisOgród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Safari ZOO mieści się w Borysewie, (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce.

Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Na terenie naszego ogrodu zoologicznego mieszka już 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina Mandryli licząca 9 osobników. Są tu także Kangury,  wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało nam się zgromadzić około 100 gatunków zwierząt dzikich.

Osobną atrakcją są gatunki zamieszkujące tzw. "Świat wodny". To miejsce w którym nasi Goście korzystając ze specjalnie utworzonej wyspy podziwiać mogą ptactwo wodne, żółwie oraz Fokę Dawida, który od początku swojego pobytu u nas jest ulubieńcem publiczności. Dawid, jakby wiedząc o tym, że został okrzyknięty gwiazdorem, chętnie popisuje się przez zgromadzonymi swoimi pływackimi umiejętnościami, zyskując po każdym karmieniu - pokazie nowe rzesze fanów.

Safari ZOO w Borysewie odwiedzają całe rodziny, przedszkola, wycieczki szkolne, studenci, domy dziecka, domy dziennego pobytu, hospicja i ośrodki wychowawcze. Na terenie Safari ZOO organizowane są eventy dla grup zorganizowanych: imprezy pracownicze lub okolicznościowe (również dziecięce - m.in. kinderbale i urodziny), a także ogniska i zabawy integracyjne.

Oprócz wyżej wymienionych ofert ZOO Safari proponuje również dodatkową rozrywkę dla dzieci. Najmłodsi mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim. Dumą naszego Ogrodu Zoologicznego są przestronne wybiegi, po których biegają dzikie zwierzęta. Kolejną atrakcją jest Mini Zoo, które stworzone zostało z myślą o najmłodszych. Chcieliśmy odpowiedzieć na naturalną potrzebę bliskości i dać im możliwość zabawy z miłymi w dotyku, a przy tym bezpiecznymi zwierzętami. W Mini Zoo dzieci spotkać się mogą z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Miejsce to cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Ku naszej radości Mini Zoo odwiedzane jest przez wszystkich zwiedzających - bez względu na wiek. Fakt, że młodzież i dorośli bywają tu równie chętnie jak maluchy, nasuwa wniosek, że bezpośredni kontakt ze zwierzętami jest potrzebą ogólnoludzką, nie przypisaną do żadnej grupy wiekowej.

Zoo Safari Borysew - zadbało również o ofertę gastronomiczną. Zapewniamy smaczne, domowe posiłki, dania obiadowe, dania z grilla i desery. W przestronnym i oszklonym Grill Barze, liczącym 170 miejsc z widokiem na panoramę ZOO Safari przyjemnie jest zjeść dobrze przygotowany, gorący posiłek lub odpocząć przy niewielkiej przekąsce. W 2022 roku nasz budynek gastronomiczny znacznie się powiększy.

Figlarnia - znajdująca w się w Kompleksie Namiotów Sferycznych – to bajkowa kraina odpowiadająca niespożytej energii dzieci. Mogą tu skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. A także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje dla dzieci. Ważnym powodem dla którego włożyliśmy w urządzenie tego miejsca tyle serca, była chęć sprostania poważnemu wyzwaniu. Chcieliśmy dbając o wszystkich, zadbać o każdego z osobna, odpowiedzieć na potrzeby dzieci według ich indywidualnych potrzeb i fantazji.

Dla dzieci Figlarnia to możliwość bezpiecznej zabawy i niezapomniana rozrywka, a dla rodziców i opiekunów - zasłużona chwila odpoczynkuw przy filiżance kawy w Lunch Barze.

W jednym z namiotów znajduje się nowocześnie wyposażona salka edukacyjna, w której realizowany jest program edukacyjny, napisany na potrzeby ogrodu zoologicznego oraz pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Mając w pamięci, że najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę, gwarantujemy, że czas tu spędzony będzie nie tylko twórczy, ale także efektywny. Atrakcyjne eksponaty, metoda interaktywnego poznawania Świata i życzliwa atmosfera, sprawiają, że nikt podczas tych lekcji nie wie co to nuda. Pakiet edukacyjny zawiera zajęcia poglądowe - spotkanie uczniów z żywymi żółwiami i wężami.
 

Regulamin i warunki

15% - rabatu na bilety normalne i ulgowe